Gribi citu acu krāsu — izvēlies krāsainās kontaktlēcas

aci

No bioloģijas un ģenētikas ietekmes nav iespējams izvairīties. Bērns vienmēr saņems savas fiziskās īpašības mantojumā no saviem bioloģiskajiem vecākiem un viņos esošajiem gēniem, kas atkal tiks savienoti jaunās kombinācijās.

Acu krāsa arī ir viena no tām lietām, ko mantojam pēc ģenētikas likumsakarībām. Patīk mums tas vai nē. Tomēr arī šeit ir veidi, kā apmānīt dabu un radīt ilūziju par to, ka acu krāsa ir savādāka. Kādam tā var būt vēlme tikai uz dienu vai konkrētu mirkli iegūt citu vizuālo tēlu, bet kāds nolēmis, ka savā ikdienas tēlā grib nopietnākas vizuālā tēla pārmaiņas, kurās ietilpst arī acu krāsas koriģēšana.

Krāsainās kontaktlēcas var izmantot gan tie, kuriem ir vajadzīga redzes korekcija, kā arī tad, ja redze ir laba, bet ir vēlme iegūt tikai vizuālas pārmaiņas savā izskatā. Arī krāsainās kontaktlēcas tāpat kā parastās ir pieejams gan dienas, gan mēneša lietošanai. Un to kopšana un lietošana ir tāda pati kā standarta kontaktlēcām.

Krāsainās acu lēcas nemaina to, kā pati lēca strādā redzes korekcijai, tām arī nav negatīvas ietekmes uz acu veselību. Tomēr pirms vispār sākt lietot lēcas, noteikti ir jākonsultējas ar acu ārstu, arī jāveic acu pārbaude, lai pārliecinātos, ka tās ir veselas un piemērotas lēcu lietošanai. Acu ārsts arī parādīs pareizu lēcu ielikšanu un izņemšanu, pastāstīs, kā pareizi veikt lēcu apkopi, lai neradītu riskus acu veselībai, kas var rasties nepareizas vai nepietiekamas higiēnas dēļ.

Var jau būt, ka krāsainās kontaktlēcas ir vien tāds modes un skaistuma untums šajā laikmetā, kad cilvēki arvien vēlas uzlikt sev un savai personībai dažādas maskas, tomēr tā ir katra brīva izvēle, kā izdaiļot savu ķermeni, kā to mainīt vai nemainīt. Un krāsainas kontaktlēcas ir vēl viena no izvēlēm, ko pasaule mums piedāvā. Kaut vai uz dienu piepildīt sapni par debeszilus skatienu ierasto zaļpelēko acu vietā. Vai arī Visu svēto naktī iejusties kādā velnišķīgā tēlā ar caururbjošu skatienu.